par vasaras tuvošanos

UZMANĪBU, ŠIS POSTS SATUR DAUDZ ĒDIENBILŽU 🙂

Visām noteikti ir bijis tā, ka ziemā uzņemtais comfort food sākt traucēt tad, kad līdz vasarai ir palicis pats minimums. Es esmu tipisks šāds piemērs. Šis gads nebija izņēmums, sapratu, ka kaut kas jādara, kad sāka riebties kā izskatos apspīlētās drēbēs. Būtībā, man apspīlētas ir tikai bikses, visas augšiņas ir plandošas. Mani ļoti motivēja arī tas, ka maija otrajā pusē es braucu atvaļinājumā un peldkostīmā pavisam noteikti negribu izskatīties pēc speķrausīša.

Tad nu sākās mana apņemšanās vismaz darba dienās ēst salīdzinoši kārtīgu, sabalansētu ēdienu.

Uzsēdos uz smūtijiem, līdz ko dabuju blenderi. Ilgu laiku katru rītu dzēru vienkārši banānu ar pienu un auzām, bet tad sakārojās samest iekšā visu citu, kas pagadās.

IMG_20150512_214831

IMG_20150514_102000

Vienīgais sliktais visā šajā – es pieleju klāt sulu no pakas, kas nu galīgi nav laba. Mērķis ir nopirkt rokas suluspiedi, lai var spiest apelsīnu sulu. Miksēju visas ogas un augļus, kas ir, parasti sapērku vairumā, lai pietiek nedēļai. Mans mīļākais mikss – melone, banāns, zemenes un persiku sula. Nespēju sagaidīt vasaru, kad varēšu blendēt omes dārza labumus.

IMG_20150512_202733

Darbā dažkārt ieturu brokastis, ja neizdzeru smūtiju mājās. Cenšos arī ēst veselīgi, protams dažkārt gribas arī salami un kausēto sieru, tad arī atļaujos, bet ja motivācija liela, vieglāk sevi turēt grožos.

IMG_20150510_115508

Brīvdienas. Brīvdienās ir lazy rīti. Seriāli, žurnāli, brokastis gultā. Man neeenormāli garšo mušļi ar jogurtu un banāniem. Nav jau paši veselīgākie, bet ja ļoti grib, tad visu var. Labāk nekā karstmaizes 🙂

IMG_20150514_070315

Pusdienas uz darbu ņemu līdzi, neskatoties uz to, ka pāri ielai ir tīri garda ēstuve. Vispār pēdējā laikā esmu aizrāvusies ar ēst gatavošanu, taisu to, ko nekad agrāk neesmu taisījusi, ēdu daudz dārzeņus dažādā veidā. Rīsi – tikai brūnie. Makaroni – tikai pilngraudu. Pilnībā miltu produktus no savas dzīves izslēgt nespēju. Darba uzkodas arī pec iespējas veselīgākas, lai nekārojas aiziet pēc šokolādes.

IMG_20150514_101521

Ūdens. Daudz, daudz ūdens. Uz galda stāv 0,5 l glāze, kuru es dzeru diezgan aktīvi dienas garumā, tiklīdz izdzeru – uzreiz uzpildu. Citreiz līdz pulkstens 3iem esmu izdzērusi jau 4 l. Tad cenšos piebremzēt, dietologi saka, ka pareizi esot 30ml uz 1 kg ķermeņa masas. Man, personīgi, ar to ir par maz.

IMG_20150514_210935

IMG_20150514_211211

Vakariņas. Pēc iespējas vieglākas. Un nepārēsties. Kā jau teicu, patīk gatavot pēdējā laikā. Pirmo reizi mūžā pagatavoju spinātu kremzupu – sanāca dievīga. Āķis lūpā – būs arī tomātu, brokoļu u.c.

BET tam visam klāt esmu sākusi skriet. Man vienmēr ir riebies skriet. Man palīdzēja to uzsākt Kamilas kaut kad pagājušajā gadā ieteiktā aplikācija Couch 25K. Ja ir apņemšanās, viņa palīdzēs tev piecelties no dīvāna un 8 nedēļu laikā lēnām noskriet 5km, trenējoties 3 reizes nedēļā. Esmu ceturtajā nedēļā un jūtos nereāli priecīga, ka to daru. Respektīvi, uzliec austiņas un pārējo tev pateiks aplikācija. Katru nedēļu ir savs uzstādījums – pirmajā nedēļā 60 sec skrien, 90 ej, 60 skrien, 90 ej. Un ar katru nedēļu šie intervāli mainās, sagatavojot tevi 5km. Tādam couch potato kā man – perfekta aplikācija.

Screenshot_2015-05-14-23-20-13

Visus savus skriešanas vai kādus citus treniņus fiksēju paralēli Endomondo. Tur var forši sekot līdzi draugu aktivitātēm, virtuāli ‘uzsist uz pleca’ jeb ‘nolaikot’ workoutu un sekot līdzi saviem sasniegumiem. Vienalga kādu sporta veidu tu izvēlies, Endomondo to fiksēs, skaitīs kalorijas, uzņems laiku. Bez skriešanas atsāku iet uz jogu. Fantastiskas spēka nodarbības, gribētos arī 3x nedēļā.

Screenshot_2015-05-14-23-11-58

UN viena no manām mīļākajām aplikācijām ir LifeSum. Tas ir kaloriju skaitītājs. Kādreiz būtu smējusies, ja uzzinātu, ka ES skaitīšu kalorijas, bet esmu iegājusi pārāk lielā azartā un paldies manām kolēģēm, kuras es netīši ievilku, ka dala manu aizraušanos. Kopā izrunājam cik pārtērējām vakar un cik palika šodien 😀 Tur var noskanēt produktu pēc svītru koda, atrast meklētājā, ievadīt cik gramus apēdi. Mēs smejamies: “Nu 5dien ievadīšu vīna pudeli, tad jau nekam citam neatliks!” Kad piereģistrējies, ievadi savu svaru, augumu, vēlamo svaru un mērķi – uzaudzēt masu, nomest svaru. Tad tev pasaka cik nedēļās, uzņemot tik un tik kalorijas tu nometīsi tik. Un tā 🙂 Šim ir arī pakārtotas manas ēdienreizes, ja pa dienu esmu jau noēdusies, tātad vakarā tikai ūdens (jokoju :))

Screenshot_2015-05-14-23-18-26

Un vēl esmu nokačājusi Moves. Soļu skaitītājs, kas nākamajā dienā tev parāda, cik soļus esi nogājis, pārrēķina to kilometros un izrādās rēķina arī riteņbraukšanu! Tas priekš savis, statistikai, kā saka.

Screenshot_2015-05-14-23-13-25

Nu tas ‘īsumā’ arī viss, par mani ziniet tagad visu, saprotiet,ka mūsdienās bez viedtālruņa nekur un ja izturējāt šo mega garo postu, tad variet izteikt savu viedokli un domas vai arī atsekot man un nekad vairs mani neredzēt 😀

Vārdsakot – galvenais ir darīt! Galvenais ir vēlme! Kā un cik ātri notiks izmaiņas, nav svarīgi. Ja tu gribi, tad būs!

Arlabunakti!

Advertisements

2 thoughts on “par vasaras tuvošanos

  1. uuu- viss super! Baigais malacis, galvenais, ka visu dari ar prieku 🙂 vienīgie 2 mīnusi no visa ko ieraudzīju un izlasīju – paku sula ( dikti auksts glikēmijas līmenis) lej klāt sulas vietā ūdeni, jo vitamīni bez ūdens neuzsūcas. 😦 otrs ir tās rīsu galeres- tas 157% nav veselīgas. Man uztura speciāliste viņas minēja kā vienas no pirmajām, kuras ir paredzētas kurināšanai, nevis mūsu organismam. :/ un muslīšus ar tādus kur pēc iespējas mazāk cukurs. Ah, es nemācu ko un kā, tikai iesaku! Man tā veselīgā ēsšana ir dikti tuva kļuvusi 🙂

    1. Paldies,Laura! Vienmēr prieks dzirdēt padomus. No paku sulas centīšos izvairīties,bet tik garšīgi!! 😀 a ko ar tām galetēm darīt? Gribas kaut kā no maizes tikt vaļā.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s